Ücretsiz Dosya Transfer Siteleri

Malum, internet ve bilgi çağında yaşıyoruz. Eskiden kullandığımız CD Rom’lar, disketler ve veri taşımaya yarayan çeşitli materyaller, çoktan tarihin sayfalarında yerlerini almış durumdalar.

İş öyle bir hal aldı ki neredeyse hard diskler bile tarihe karışmak üzere… Elbette, o işler için sanırım biraz daha zamanımız var.

Bu içeriği, internet üzerinden dosya transferi yapmak isteyen ancak bir türlü sağlam kaynak bulamayan değerli takipçilerim için oluşturdum.

Dosya transfer siteleri hangileridir, hangi web siteleri üzerinden dosya ücretsiz dosya transferi yapılabilir gibi sorulara yanıtlar vermeye çalışacağım.

Kimi içeriklerde gördüğüm kadarıyla, internette her konuda olduğu gibi bu konuda da bir hayli bilgi kirliliği var. Bu noktada ben siz değerli takipçilerimin kafalarının karışmasını istemiyorum.
Dosya transferi yapabileceğiniz, dosya gönderme siteleri diye nitelendirilebilecek, deneyip başarılı bulduğum, bana göre en popüler 5 siteyi sizlerle paylaşıyorum.

Umarım faydasını görürsünüz.

1) Wetransfer.com

Bir grafik tasarımcı olarak, yapmış olduğum işlerin, özellikle fazla yer kaplayan baskı dokümanlarını ya da artworklerini, gerek müşteriye ve gerekse basım amaçlı matbaaya gönderirken, benim de sıkça kullandığım bir site.

ücretsiz dosya transfer siteleri, dosya ve doküman gönderme siteleri, internet üzerinden dosya gönderme sitesi

Ücretsiz ve ücretli (pro) planları olan wetransfer, dosya transferinde bence en popüler ve en muhteşem sitelerden birisi.

2 GB’a kadar olan dokümanlarınızı, ücretsiz bir biçimde gönderebilirsiniz.
1 TB depolama alanı, 20 GB’a kadar gönderi yapmak, transferlerinizi parola ile koruma altına almak ve kendinize ait Pro sayfası gibi ekstra hizmetler de isterseniz, ücretli ya da Pro versiyonuna kayıt olmalısınız.

Wetransfer, birçok tasarımcı gibi benim de çokça başvurduğum dosya gönderip almak için mucize bir web sitesi.

2) transfernow.net

Kişisel olarak şimdiye kadar hiç kullanmasam da incelediğimde son derece başarılı bulduğum bir diğer dosya transfer sitesinin trasfernow.net olduğunu söyleyebilirim.

Tıpkı wetransfer gibi transfernow’un da ücretli ve ücretsiz planları bulunmakla birlikte, 4 GB’a kadar olan dokümanları ücretsiz olarak gönderme imkanı bulunuyor.

ücretsiz dosya transfer siteleri, dosya ve doküman gönderme siteleri, internet üzerinden dosya gönderme sitesi

20 GB ve 50 GB’lık olmak üzere ücretli planları da olan bu web sitesinden, gerek freelance grafik tasarımcılar ve gerekse reklam ajansları dosya aktarım konusunda yararlanabilirler.

3) transferxl.com

5 GB’a kadar ücretsiz dosya gönderebileceğiniz bu web sitesi, ücretli planlarında 100 GB’a kadar dosya aktarımı sağlayabiliyor.

ücretsiz dosya transfer siteleri, dosya ve doküman gönderme siteleri, internet üzerinden dosya gönderme sitesi

Dokümanlarınızı son derece hızlı bir biçimde aktarabileceğiniz bu siteyi sizler için deneyimledim ve sitenin son derece başarılı olduğunu gördüm.
Transferxl.com dosya aktarımı konusunda son derece hızlı ve iyi.

4) Sendgb.com

Ücretsiz ve hızlı dosya transferi yapabileceğiniz, işlerinizi yükleyebileceğiniz bir başka dosya transfer sitesi olarak sendgb.com’u örnek gösterebilirim.

ücretsiz dosya transfer siteleri, dosya ve doküman gönderme siteleri, internet üzerinden dosya gönderme sitesi

Deneyip gördüğüm kadarıyla, dosya gönderip almak için son derece güvenli bir web sitesi. Ayrıca, ilgili sitenin sıkça sorulan sorular sayfasında da aklınıza takılan pek çok soruya yanıt bulabilirsiniz.

5) sendthisfile.com

Ücretli ve ücretsiz planları bulunan bir diğer dosya aktarım sitesi sendthisfile.com’dur.

ücretsiz dosya transfer siteleri, dosya ve doküman gönderme siteleri, internet üzerinden dosya gönderme sitesi

Özel, güvenli ve uçtan uca şifreleme sistemi bulunan sendthisfile.com web sitesini de dosya transferi için öneriyorum.

Sonuç

Günümüz internet dünyasında, onlarca, belki de yüzlerce dosya transfer sitesi bulunmaktadır.
Benim siz değerli takipçilerim ile 5 adet web sitesini paylaşmamın nedeni, kafa karışıklığı oluşturmamak ve kendimce en iyilerini sizlere sunma gayretidir.

Ücretsiz ve telifsiz fotoğraf ihtiyacınız varsa, free görsellere ulaşmak ve bu resimleri tasarımlarınızda kullanmak istiyorsanız ilgili içeriğe şu linkten ulaşabilirsiniz.

Kendinize iyi bakın, hoşça kalın… / LogoveGrafik.com

Teknolojik İçerikler

CMYK Nedir?

cmyk nedir, nerelerde kullanılır, açılımı nedir, nasıl çalışır
CMYK Nedir? Bu içerikte, değerli genç meslektaşlarıma ve konuya ilgi duyan herkese CMYK kavramından söz...
logo tasarım programları hangileridir, hangi programlarla logo tasarlanır
Logo Tasarım  Programları Değerli LogoveGrafik.com takipçilerine her zaman olduğu gibi gönül dolusu selamlar ve sevgilerimi...
Mobil teknoloji ve bu alandaki gelişmeler markaları ve web sitelerini nasıl etkiler? Mobil uyumluluk bir web sitesi için ne demektir?
Mobil Tenoloji ve Mobil Uyumluluk Teknoloji büyük bir hızla gelişiyor. Bu gelişim yirminci yüzyıl başlarında daha...
grafizula.com freelance grafiker ve grafik tasarım hizmetleri sunar.
Profesyonel Bir Grafik Tasarım Sitesi: Grafizula.com Bu içerikte siz değerli LogoveGrafik.com takipçilerine, profesyonel bir grafik...
responsive tasarım nedir, neden önemlidir
Responsive Tasarım Nedir? Bu içerikte, siz değerli LogoveGrafik.com’un kıymetli takipçilerine responsive tasarım kavramından söz...
grafik tasarım monitörü ve ekran seçimi
Grafik Tasarım Monitörü ve Ekran Seçimi Değerli LogoveGrafik.com takipçileri, hepinize merhabalar. Bu içerikte sizlere, grafik...
BMW Logosu Değişti Büyük dünya markası, ünlü Alman otomotiv devi BMW logo tasarımında değişikliğe gitti. Dünya çapında büyük bir marka olan BMW bu değişimle neyi amaçladı ve neler yapmak istedi? Bunları yorumlamaya ve detaylarıyla siz değerli takipçilerime aktarmaya çalışacağım. BMW Markasının Eski Logosu BMW markasının eski logosu kalın kenarlıklı siyah bir daire içerisinde mavi ve beyaz öğelerden oluşmaktaydı.
BMW Logosu Değişti ve Yenilendi Büyük dünya markası, ünlü Alman otomotiv devi BMW logo tasarımında...
Grafiker bilgisayarı nasıl olmalıdır? Grafik tasarım bilgisayarı seçilirken nelere dikkat edilmelidir?
Grafik Tasarım ve Grafiker Bilgisayarı Profesyonel bir grafik tasarımcının rahat ve hızlı çalışabilmesi için bir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz